Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma PIELGRZYMKI KATOWICE, ul.Warszawska 58, 40-008 Katowice. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję
Pielgrzymki zagraniczne - Katowice

Pielgrzymuj z nami!

Pielgrzymki zagraniczne - Katowice

Pielgrzymki Katowice - Zapraszają!

Pielgrzymki zagraniczne - Katowice

Portugalia

Pielgrzymki zagraniczne - Katowice

Pielgrzymki Katowice - Zapraszają!

Polecamy pielgrzymki

GRUZJA I ARMENIA

22.09 - 02.10.2020

Najbliższy termin: od 22-09-2020 do 02-10-2020

Gruzja i Armenia
pielgrzymka 11 - dniowa, samolotowo-autokarowa
22.09. - 02.10.2020

Tbilisi / Bodbe / Signagi / Weliscyche / Tsinandali / Mtskheta / Kazbegi / Gudauri / Ananuri / Gori / Uplistsikhe / Akhaltsikhe / Wardzia / Chertwisi / Bordżomi / Batumi / Gelati / Jaskinia Prometeusza

DZIEŃ 1: Zbiórka na lotnisku w Katowicach, odprawa i wylot do Erywania.

DZIEŃ 2: ERYWAŃ - ECHMIADZIN - ZVARTNOTS
Lądowanie w Erywaniu o 03:55. Transfer do hotelu.
Śniadanie. Wizyta w Muzeum Manuskryptów Matenadaran, które w swojej kolekcji posiada zbiór historycznych dokumentów z całej Europy i Azji oraz pierwszą Biblię napisaną w języku armeńskim. Wyjazd do Echmiadzin, oddalonego o około 20 kilometrów od Erywania, będącego centrum ormiańskiego chrześcijaństwa. Podczas podróży wizyta w kościele Św. Hripsime uważanego za jeden z siedmiu cudów Armenii. Katedra w Echmiadzin, będąca centrum ormiańsko - gregoriańskim, powstała jako jeden z pierwszych na świecie kościołów chrześcijańskich ok. 300 r. n.e. Legenda mówi, że miejsce wybudowania kościoła wyznaczył Jezus Chrystus. Stąd właśnie nazwa Echmiadzin, co znaczy "Zstąpienie Jednorodzonego". Podczas powrotu do Erywania postój w Zvartnots, by zobaczyć ruiny świątyni z VII wieku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO . Po drodze do Erywania krótki postój w Vernisage, gdzie na lokalnym targu można zobaczyć połączenie tradycji i współczesności oraz zakupić wiele unikalnych, orientalnych pamiątek. Powrót do hotelu w Erywaniu. Kolacja i nocleg. (Ś,-,K)

DZIEŃ 3: ERYWAŃ - GARNI - JEZIORO SEWAN - ERYWAŃ
Śniadanie. Wyprawa do Garni do Świątyni Pogańskiej z I wieku n.e., poświęconej bogu słońca Mitrze. Oprócz świątyni z okresu hellenistycznego w mieście znajduje się wiele budynków z IX-XI w., które są zabytkiem średniowiecznej architektury ormiańskiej. Obiad w lokalnej restauracji z prezentacją wypieku armeńskiego narodowego chleba "lavash, oraz ziemnych pieców "tonir". Następnie przejazd do kanionu Rzeki Azat i wizyta w średniowiecznym klaszorze Geghard, wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO. Wycieczka do wysokogórskiego Jeziora Sevan- szmaragdu Armenii, położonego około 110 km na północ od Erywania na wysokości 2000 m n .p. m. Jest to największe jezioro górskie na świecie (zajmuje 5 % powierzchni Armenii) i jednocześnie drugie najwyżej położone słodkowodne jezioro. Przejazd do Erywania i nocleg. (Ś,O,-)DZIEŃ 4: ERYWAŃ - HAGHPAT I SANAHIN - Sadakhlo - Tbilisi (75 km.)
Śniadanie. Przejazd do kompleksu klasztornego Haghpat, a następnie wizyta w zespole klasztornym Sanahin - obydwa wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z powodu podobieństwa architektonicznego obydwu kompleksów, do dziś toczy się spór pomiędzy naukowcami, który z nich powstał pierwszy. Przejazd do granicy armeńsko-gruzińskiej o 17:00. Zmiana Przewodnika i transportu. Kolacja w lok. restauracji. Nocleg w Tbilisi (Ś, -, K)

DZIEŃ 5: Tbilisi miasto
Śniadanie. Zaczynamy zwiedzanie stolicy od starej części miasta - od cerkwi Metechi, (XIII w). Będziemy podziwiali piękny widok na stare miasto. Dalej zwiedzamy twierdze Narikala (IX w), zobaczymy fantastyczny widok na całe miasto i ogród botaniczny. Kontynuujemy spacer do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są wizytówką części miasta Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Idziemy znanymi uliczkami Szardeni i kończymy zwiedzanie przy Anczyskhati. Czas wolny. Kolacja w lok. restauracji z programem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi. (Ś, -, K)

DZIEŃ 6: Tbilisi - Bodbe - Signagi - Weliscyche - Tsinandali - Tbilisi (270 km.)
Śniadanie. Wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzamy Klasztor w Bodbe. Dojazd do Signagi, "miasta wiecznej miłości" położonego na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani. Fak: muzeum narodowe w Signagi. Następnie Jedziemy do Welistsikhe - tu będziemy mieli obiad razem z degustacją 2 x rodzaj wina i wódki. Wyjazd do Cinandali, zwiedzamy Muzeum Al. Czawczawadzego. Nocleg w Tbilisi. (Ś, O, -)

DZIEŃ 7: Tbilisi - Mccheta - Kazbegi - Gudauri (190 km)
Śniadanie. Zwiedzamy Mccheta - pierwszą stolicę i absolutne centrum religijne Gruzji. Odwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w.) i Katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie wg: legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na liście UNESCO. Dojeżdżamy do miasteczka Kazbegi - główne miasto w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti 4x4 lok. samochodami. (XIV w.) Kazbeg (5047 m) III w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Sama góra Kazbeg gruz: "Mkinvartsveri". Kolacja i nocleg w Gudauri (Ś, -, K)

DZIEŃ 8: Gudauri - Ananuri - Gori - Uplistsikhe - Kutaisi (260 km)
Śniadanie. Zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVII w.) z przepięknym widokiem na jezioro Żinwali. Wyjazd do Gori - miejsca urodzenia J. Stalina. Postój przy jego dom-muzeum. Zwiedzanie Uplistsikhe (II tys. p.n.e.) najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Kolacja i nocleg w Kutaisi (Ś, -, K)

DZIEŃ 9: Kutaisi - Batumi Miasto - Kutaisi (300 km.)
Śniadanie. Przejazd do miasta Batumi stolicy rejonu Adżarii i malowniczo położonej nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Batumi: Piazza, Pałac Europy, spacer nad promenadą i w Bulwarze. Czas wolny. Kolacja i nocleg w Guesthousie w Kutaisi.
(Ś, -, K)

DZIEŃ 10: Kutaisi - Jaskinia Prometeusza - Gelati - Kutaisi miasto - Tbilisi (290 km)
Śniadanie. Wizyta w Jaskinii Prometeusza - bogata stalaktytami, stalagmitami, skamieniałymi wodospadami, perłami jaskiniowymi, podziemnymi rzekami i jeziorami. Dalej zwiedzamy Gelati - z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Jego fundatorem był król Dawid Budowniczy - wpisane na listę UNESCO. Zwiedzamy miasto Kutaisi razem z Bazarem lokalnym. Kolacja i nocleg w Tbilisi. (Ś, -, K)

DZIEŃ 11: Transfer do Lotniska. Wylot 04:55

• Zakwaterowanie:
2 noce w Erywań
4 noce w Tbilisi
1 noce w Gudauri
2 noce w Kutaisi

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W REALIZACJI PROGRAMU!

>>> KAŻDEGO DNIA MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ <<<

CENA: 2.000 PLN + 790 EURO
· Obejmuje składkę na Fundusz Gwarancyjny

Cena zapewnia:
- Bilet lotniczy;
- Transport i Transfery zgodnie z programem;
- Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych;
- Wyżywienie: śniadania i kolacje, 2 x obiad;
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Matenadaran, Garni, Zvartnots
- Ubezpieczenie;
- Usługę polsko języcznego przewodnika.


PEŁNĄ OPŁATĘ ZA PIELGRZYMKĘ NALEŻY UIŚCIĆ NAJPÓŹNIEJ 30 DNI PRZED WYJAZDEM!


ZAPISUJĄC SIĘ NA PIELGRZYMKĘ NALEŻY DOSTARCZYĆ:
1. CZYTELNIE wypełnioną i podpisaną Kartę Uczestnika Pielgrzymki oraz potwierdzenie wpłaty zaliczki,
2. Dokument (paszport) do wglądu, ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
3. Wpisowe 1.000 zł.


B L I Ż S Z E I N F O R M A C J E W B I U R Z E

40-008 Katowice, ul. Warszawska 58

tel.: +48 32356 90 50, 519546303

BIURO CZYNNE: 9:00 - 16:00, w środy 10:00 - 17:00

www.pielgrzymki.katowice.pl
e-mail: biuro@pielgrzymki.katowice.pl

 • Pielgrzymki
 • Pielgrzymki
1 2 Następna
Cofnij
Kontakt z organizatorem pielgrzymek w Katowicach

Kontakt

 • Biuro czynne:

  9:00 - 16:00

  w środy: 10:00 - 17:00

 • Adres siedziby:

  ul. Warszawska 58

  40-008 KATOWICE

 • Telefony:

  +48 32 356 90 50

  +48 519 546 303

 • biuro@pielgrzymki.katowice.pl

 • NUMER KONTA - wpłaty PLN

  ING BANK ŚLĄSKI

  86 1050 1214 1000 0092 1320 0083

 • Wpłaty EURO ING BANK ŚLĄSKI

  PL 22 1050 1214 1000 0092 1405 4059

  SWIFT CODE: INGBPLPW

Zapisz się na newsletter, bądź na bieżąco