Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma PIELGRZYMKI KATOWICE, ul.Warszawska 58, 40-008 Katowice. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję
Pielgrzymki zagraniczne - Katowice

Królestwo Maroka

Odkryj tajemnice Maroka

Zobacz Królestwo Maroka
Pielgrzymki zagraniczne - Katowice

Pielgrzymki Katowice - Zapraszają!

Pielgrzymki zagraniczne - Katowice

Pielgrzymki Katowice - Zapraszają!

Pielgrzymki zagraniczne - Katowice

Pielgrzymki Katowice - Zapraszają!

Pielgrzymki zagraniczne

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty pielgrzymek zagranicznych. Poniżej prezentujemy listę, po kliknięciu w klawisz "więcej", wyświetli się Państwu cała specyfika pielgrzymki wraz z jej ceną oraz programem. Prosimy nie zwlekać ponieważ liczba miejsc jest zawsze ograniczona, a niskie ceny zachęcają do skorzystania z oferty.

Dziedzictwo Chrześcijaństwa


Gruzja i Armenia

19-29.09.2019

Najbliższy termin: od 19-09-2019 do 29-09-2019


GRUZJA I ARMENIA
- KOLEBKA CHRZEŚCIJAŃSTWA
Pielgrzymka 11-dniowa, samolotowa

TERMIN: 19 - 29 wrzesień 2019

1. DZIEŃ: POLSKA - GRUZJA
Zbiórka w porcie lotniczym. Przelot do Tibilisi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ: TIBILISI - MCCHETA - TIBILISI
Śniadanie. Zwiedzanie Tibilisi: starówka, Świątynia Metechi pomnik króla Wachtanga Gorgosalego- założyciela Tbilisi. Twierdza Narikala, synagoga, Sobor Sioni, Sobor Świętej Trójcy znanej też jako Sameba. Przejazd do Mcchety. Kolacja w gruzińskiej restauracji - degustacja typowych gruzińskich potraw i miejscowego wina, nocleg w Tibilisi.

3. DZIEŃ: TIBILISI - GORIS - MCCHETA - TIBILISI
Śniadanie. Przejazd w kierunku miasta Goris. Zwiedzanie Muzeum Stalina, skalne miasto Upliscciche. Przejazd do Mcchety- jednego z najstarszych miast Gruzji, od III w. p.n.e. do V w. n.e. pierwszej stolicy wczesno-gruzińskiego królestwa Iberii, prastarego miejsca kultu chrześcijańskiego, zwiedzanie Soboru Sweti Cchoweli ( IX w. ) powrót do Tibilisi. Kolacja w gruzińskiej restauracji - degustacja typowych gruzińskich potraw i miejscowego wina, nocleg w Tbilisi.

4. DZIEŃ: TIBILISI- ANANURIA - GUDAURI - KAZBEGA
Śniadanie. Przejazd do Ananuri: zespół zamkowy nad rzeką Aragwi. Przejazd fragmentem Gruzińskiej Drogi Wojennej. Przejazd do Guduari oraz do Kazbegi. Podróż samochodami typu jeep na górę, gdzie znajduje się Cerkiew Świętej Trójcy. Przejazd na nocleg w górach Kazbegi.

5. DZIEŃ: KAZBEGA - KACHETII - TELAWI
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Kazbegi i okolic. Wyjazd w kierunku miasta Kachetii - głównego miasta uprawy winogron. Zwiedzanie miasta Telawi: starówka, lokalny targ. Przejazd do winiarni, gdzie wytwarza się wino w glinianych kwewri. Kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ: GRUZJA - ARMENIA
Śniadanie. Przejazd do Kachetii - winnego centrum regionu gruzińskiego, przy granicy z Azerbejdżanem. Degustacja wina. Przejazd do przejścia granicznego z Armenią. Przekroczenie granicy. Zwiedzanie klasztorów Sanahin i Haghpat wpisane na Lisę UNESCO. Przejazd do Dilijan do kurortu zwanego małą Szwajcarią Armenii. Zwiedzanie starego miasta Dilijan: starówka - muzeum. Przejazd nad jezioro Sewan zwane "Ormiańskim morzem". Zwiedzanie półwyspu na jeziorze Sewan oraz klasztoru Sewanawank. Przejazd na kolację i nocleg.

7. DZIEŃ: NORATUSU - WAJOC DZOR - GORIS
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Noratusu - średniowiecznego cmentarza, kamiennych krzyży. Przejazd przez przełęcz Selim do prowincji Wajoc Dzor - zwiedzanie pozostałości karawanseraju. Przejazd do miasta Goris. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ: GORIS - TATEW - ARENIA - ERYWAŃ
Śniadanie. Przejazd do klasztoru Tatew - niegdyś duchowe centrum Armenii. Przejazd tatewskim tramwajem powietrznym. Zwiedzanie klasztoru oraz wejście do obserwatorium astrologicznego Zorac Karer ( Karahundzi) liczące 6 tys. Lat. Zwiedzanie klasztoru Norawank. Nawiedzenie wioski Areni słynącej z wina. Degustacja win i wódek. Przejazd do klasztoru Chor Wirap - miejsce więzienia św. Grzegorza Oświeciciela. Przejazd na kolację i nocleg do miasta Erywań.

9. DZIEŃ: ERYWAŃ - ECZMIDZYŃ - ERYWAŃ
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Eczmidzyń - dzisiejszego centrum duchowości Armenii nazywanego Watykanem Ormian. Nawiedzenie kościołów św. Hripsime i św. Gajane oraz katedry wybudowanej przez Św. Grzegorza Oświeciciela. Zwiedzanie ruin katedry Zwartnoc oraz kompleks katedralny w Eczmiadzynie wpisane na Listę UNESCO. Zwiedzanie Muzeum ludobójstwa Ormian, wizyta w fabryce koniaków - degustacja. Kolacja. Przejazd do hotelu w Erywaniu, nocleg.

10. DZIEŃ: ERYWAŃ - GARNI - ERYWAŃ
Śniadanie. Przejazd do Garni -pogańskiej świątyni i dawnej, letniej rezydencji władców Armenii. Pokaz tradycyjnej techniki wypieku ormiańskiego chleba - lawaszu. Przejazd do klasztoru Geghard - Świętej Włóczni, częściowo wykutego w skale, wpisanego na Listę UNESCO. Powrót do Erywania. Czas wolny, możliwość zakupów. Kolacja z regionalnymi potrawami. Nocleg.

11. Dzień: ERYWAŃ
Śniadanie. Wycieczka po mieście Erywań. Zwiedzanie Muzeum Matenadaran, nawiedzenie kościoła św. Grzegorza Oświeciciela, wernisaż i targ sztuki. Czas wolny, możliwość zakupów. Pożegnalna kolacja w restauracji z żywą muzyką i winem. Wieczorny spacer po Placu Republiki ozdobionego śpiewającymi fontannami. Nocleg.
Nocne wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot na trasie Armenia - Polska.

ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W REALIZACJI PROGRAMU!
>>> KAŻDEGO DNIA MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ <<<

CENA: 1900 PLN i 880 USD
*obejmuje składkę na Fundusz Gwarancyjny
*** bilety wstępu płatne indywidualnie, ok. 50$ (wszystkie bilety).

CENA ZAPEWNIA:
- Bilet lotniczy + opłaty lotniskowe;
- Zakwaterowanie w hotelach (2- i 3-osobowe pokoje z łazienkami); dopłata do pokoju jednoosobowego 300$;
- Wyżywienie HB: śniadania i regionalne kolacje;
- Przejazdy autokarem z klimatyzacją na terenie Gruzji i Armenii;
- Opiekę przewodnika polskojęzycznego;
- Ubezpieczenie turystyczne.

PEŁNĄ OPŁATĘ ZA PIELGRZYMKĘ NALEŻY UIŚCIĆ NAJPÓŹNIEJ
30 DNI PRZED WYJAZDEM

ZAPISUJĄC SIĘ NA PIELGRZYMKĘ NALEŻY DOSTARCZYĆ:
1.Czytelnie wypełnioną i podpisaną Kartę Uczestnika Pielgrzymki, oraz potwierdzenie wpłaty zaliczki,
2. Do wglądu - dokument ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki,
3. Wpisowe 1.000 zł.

OSOBOM POWYŻEJ 65. ROKU ŻYCIA ORAZ OSOBOM Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI ZALECAMY DOUBEZPIECZENIE!

Cofnij
Kontakt z organizatorem pielgrzymek w Katowicach

Kontakt

 • Biuro czynne:

  9:00 - 16:00

  w środy: 10:00 - 17:00

 • Adres siedziby:

  ul. Warszawska 58

  40-008 KATOWICE

 • Telefony:

  +48 32 356 90 50

  +48 519 546 303

 • biuro@pielgrzymki.katowice.pl

 • NUMER KONTA - wpłaty PLN

  ING BANK ŚLĄSKI

  86 1050 1214 1000 0092 1320 0083

 • Wpłaty EURO ING BANK ŚLĄSKI

  PL 22 1050 1214 1000 0092 1405 4059

  SWIFT CODE: INGBPLPW

Zapisz się na newsletter, bądź na bieżąco