Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma PIELGRZYMKI KATOWICE, ul.gen. Pułaskiego 34/2, 40-276 Katowice. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję
Pielgrzymki zagraniczne - Katowice

Pielgrzymuj z nami!

Pielgrzymki zagraniczne - Katowice

Pielgrzymki Katowice - Zapraszają!

Pielgrzymki zagraniczne - Katowice

Portugalia

Światowe Dni Młodzieży

Pielgrzymki zagraniczne - Katowice

Pielgrzymki Katowice - Zapraszają!

Polecamy pielgrzymki

MALTA śladami św. Pawła

04-11.07.2020

Najbliższy termin: od 04-07-2020 do 11-07-2020

MALTA
Śladami św. Pawła
Pielgrzymka 8 - dniowa, samolotowo - autokarowa
04 - 11.07.2020

1. DZIEŃ: POLSKA - MALTA / DINGLI - RABAT - TA"QALI
Przylot na Maltę. Po opuszczeniu lotniska udamy się na wycieczkę, którą rozpoczniemy od fantastycznego widoku z klifów Dingli (250 m n. p. m.). Przejazd do Rabatu i wizyta w kościele dominikańskim, słynącym z wizerunku "Płaczącej Madonny". Potem przejedziemy do centralnej części miasta, gdzie znajduje się kościół św. Pawła, a pod jego murami grota, w której Święty mieszkał przez trzy miesiące, po przybyciu na Maltę w 60 roku. Zwiedzimy Grotę św. Pawła (Msza św. w kaplicy nad grotą), a następnie Katakumby św. Pawła. Na koniec wioska rzemiosła Ta"Qali, gdzie będzie można zrobić zakupy oraz zobaczyć produkcję pięknego kolorowego szkła i misternych filigranów. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2. DZIEŃ: TARXIEN - COSPICUA - VITTORIOSA / BIRGU - SENGLEA - SLIEMA - HARBOUR CRUISE
Msza św. w kościele św. Bartłomieja w Tarxien. Przejazd przez Cospicua do Vittoriosy (Birgu). Widok na miasto Senglea i Wielki Port. Spacer po starym mieście Birgu. Następnie przejedziemy do Sliemy, gdzie wsiądziemy na statek, aby odbyć podróż po dwóch portach (Marsamxett i Grand Harbour). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: VALLETTA
Zwiedzanie miasta rozpoczynamy od wizyty w Ogrodach Barracca, następnie odwiedzimy konkatedrę św. Jana, gdzie w oratorium można podziwiać między innymi obraz Caravaggia "Ścięcie św. Jana". Nawiedzenie kościoła św. Pawła Rozbitka, w którym odbędzie się Msza św. W kościele znajdują się relikwie świętego. Zwiedzanie z zewnątrz Pałacu Wielkiego Mistrza. Na zakończenie dnia pokaz Malta Experience, prezentujący wielowiekową historię Malty. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ: WYSPA ŚW. PAWŁA - COMINO - BŁĘKITNA LAGUNA
Wycieczkę rozpoczniemy od Mszy św. w sanktuarium Dobrego Ognia. Następnie wsiądziemy do tradycyjnej maltańskiej łodzi "LUZZU", którą przepłyniemy na Wyspę św. Pawła i dalej na wyspę Comino, trzecia co do wielkości wyspa w archipelagu. Wyspa otoczona jest malowniczymi grotami i zatoczkami, natomiast woda jest turkusowo - kryształowa. Dopłyniemy do Błękitnej Laguny, dla chętnych możliwość kąpieli (wycieczka na Comino uzależniona jest od warunków atmosferycznych). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

5. DZIEŃ: BLUE GROTTO - HAGAR QIM - MARSAXLOKK
Przejazd do Wied Zurrieg, gdzie znajduje się Błękitna Grota. Możliwość wycieczki do groty w zależności od pogody (płatne 10 euro od osoby). Następnie wizyta w świątyniach megalitycznych Hagar Qim. Wizyta w Marsaxlokk - największej na wyspie wiosce rybackiej, Msza św. w Kościele Matki Bożej z Pompei. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6. DZIEŃ: MDINA - MOSTA - MELLIEHA
Na początku wizyta w starej stolicy Mdinie i zwiedzanie katedry św. Piotra i Pawła. Następnie wizyta w Moście, w kościele o jednej z największych kopuł na świecie. Przejazd do miasta Mellieha oraz Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej (miejsce pielgrzymek od wielu wieków). Resztę dnia spędzimy przy jednej z najładniejszych plaż. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7. DZIEŃ: GOZO - TA" PINU - DWEJRA - XLENDI - VICTORIA
Podróż na wyspę Gozo, usytuowanej zaledwie 6 km od północnego wybrzeża Malty, jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu. W czasie naszej wycieczki odwiedzimy kościół TA" PINU (jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo), gdzie odbędzie się Msza św. W Dwejra zobaczymy dwa wspaniałe dzieła natury: Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus.
Widok na zatokę Xlendi, malowniczy zakątek z wysokimi klifami i błękitną wodą. Przejedziemy do centralnej części wyspy, gdzie znajduje się Victoria, niewielka stolica Gozo, a z górującej nad nią Cytadeli rozciąga się widok na całą wyspę. Gozo jest wyspą rolniczą, w czasie wycieczki będzie okazja degustacji oraz kupienia lokalnych produktów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8. DZIEŃ: MALTA - POLSKA
Transfer na lotnisko, wylot do Polski.


ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W REALIZACJI PROGRAMU!
>>> KAŻDEGO DNIA MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ <<<
GRUPIE TOWARZYSZY KSIĄDZ I POLSKOJĘZYCZNY PRZEWODNIK.

Dwa tygodnie przed rozpoczęciem pielgrzymki, biuro redaguje i wysyła list informacyjny, który zawiera wszystkie szczegóły dotyczące podróży, miejsca zbiórki i bazy noclegowej.

CENA: 1800 PLN + 600 EURO

Cena obejmuje:
- bilet lotniczy;
- transport i transfery zgodnie z programem;
- prom na Gozo;
- zakwaterowanie;
- wyżywienie (śniadania i kolacje);
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
- ubezpieczenie turystyczne + składkę na Fundusz Gwarancyjny;
- donację do kościołów za możliwość odprawienia 7 mszy;
- opiekę przewodnika.

*W cenę nie wliczono zwyczajowych napiwków.
**Błękitna Grota płatna indywidualnie 10 €.

PEŁNĄ OPŁATĘ ZA PIELGRZYMKĘ NALEŻY UIŚCIĆ NAJPÓŹNIEJ 30 DNI PRZED WYJAZDEM!

ZAPISUJĄC SIĘ NA PIELGRZYMKĘ NALEŻY DOSTARCZYĆ:
1. Czytelnie wypełnioną i podpisaną Kartę Uczestnika Pielgrzymki
oraz potwierdzenie wpłaty zaliczki 1.000 zł, dopłatę 800 zł do 14 dni od złożenia Karty Uczestnika.
2. Dokument do wglądu, ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

OSOBOM POWYŻEJ 65. ROKU ŻYCIA ORAZ OSOBOM Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI I NOWOTWOROWYMI ZALECAMY DOUBEZPIECZENIE WE WŁASNYM ZAKRESIE!

B L I Ż S Z E I N F O R M A C J E W B I U R Z E

tel.: +48 32 356 90 50, 519 546 303

www.pielgrzymki.katowice.pl
e-mail: biuro@pielgrzymki.katowice.pl

Konto PLN: ING BANK ŚLĄSKI 86 1050 1214 1000 0092 1320 0083
Konto EURO: ING BANK ŚLĄSKI PL 22 1050 1214 1000 0092 1405 4059
SWIFT CODE: INGBPLPW

 • Pielgrzymki
Cofnij
Kontakt z organizatorem pielgrzymek w Katowicach

Kontakt

 • Biuro czynne:

  9:00 - 16:00

  w środy: 10:00 - 17:00

 • Adres siedziby:

  ul. gen. Pułaskiego 34/2

  40-276 KATOWICE

 • Telefony:

  +48 32 356 90 50

  +48 519 546 303

 • biuro@pielgrzymki.katowice.pl

 • NUMER KONTA - wpłaty PLN

  ING BANK ŚLĄSKI

  86 1050 1214 1000 0092 1320 0083

 • Wpłaty EURO ING BANK ŚLĄSKI

  PL 22 1050 1214 1000 0092 1405 4059

  SWIFT CODE: INGBPLPW

Zapisz się na newsletter, bądź na bieżąco